Alarmy a kamery

Jablotron [logo]

Ponúkame certifikované zabezpečovacie riešenia Jablotron, ich kompletný návrh, dodanie, inštaláciu, predvedenie aj uvedenie do prevádzky.

Prvotriedne riešenie zabezpečenia objektov od firmy Jablotron so širokou paletou funkcií správy a nastavení Vám umožní mať pod kontrolou zabezpečenie objektu 24 hodín denne a odkiaľkoľvek. Pokroková zabezpečovacia technika Vám umožňuje ovládať integrované systémy ako je kúrenie, klimatizácia, ovládanie osvetlenia a mnoho ďalších dotykom prsta.

V ponuke sú aj komplexné kamerové a sledovacie systémy vybrané a zostavené na mieru podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

kamerový systémKamerové systémy sú prirodzeným doplnkom zabezpečenia objektu, ktorých výhodou je stály dohľad aj počas bežnej prevádzky. S nepretržitým nahrávaním je možné pohodlne prezerať aktuálne aj minulé dianie v objekte aj jeho okolí, čo zaručuje maximálny prehľad o dianí.
Aktuálne dianie aj zaznamenané udalosti je možné prehliadať pomocou pripojeného monitora, televízie, cez podnikovú lokálnu sieť, či vzdialene cez internet.

 

 • výber a dodanie vhodných IP kamier                                                        
 • pripojenie na alarm a na internet
 • prepojenie a nastavenie na centrálny uzol a jeho zabezpečenie
 • kompletné riešenie internet + alarm + kamery + sieť aj s inštaláciou a konfiguráciou

Vypracovanie cenovej ponuky je aj s obhliadkou na mieste ZDARMA.

Neváhajte nás kontaktovať mailom: sktechnik@sktechnik.sk alebo telefonicky 0903 51 50 63

 

Systémy Jablotron 100

 

klávesnica

Ovládanie

Systém môže ovládať až 300 užívateľov. Na ovládanie sú k dispozícii zbernicové aj plne bezdrôtové verzie prístupových modulov. Všetky sú vybavené RFID čítačkou a podľa modelu tiež klávesnicou alebo aj displejom. K modulom sa pripájajú ovládacie segmenty, ktoré jednoduchou logikou semaforu umožňujú ľahké ovládanie ochrany v sekciách, ovládanie programovateľných výstupov a aktiváciu tiesňových volaní. Vďaka tomu, že segmenty zároveň zelenou a červenou signálkou zobrazujú stav jednotlivých sekcií a výstupov, je JABLOTRON 100 unikátne prehľadný pre každého užívateľa. Systém sa ovláda stlačením príslušného tlačidla na segmente a overením zadaného kódu alebo priloženej RFID karty alebo čipu.

 

 

PIR detektor

Detekcia

JABLOTRON 100 má až 120 adries pre priradenie bezdrôtových alebo zbernicových detektorov, klávesníc, ovládačov, sirén prípadne ďalších prvkov. Systém je možné rozdeliť na 15 sekcií. Ústredňa kombinuje zbernicovú architektúru drôtového pripojenia s bezdrôtovým pripojením jednotlivých prvkov. Bezdrôtová komunikácia je postavená na novom obojsmernom dynamickom protokole JABLOTRON 100 využívajúcom frekvenciu 868 MHz. Dosahy komunikácie sú na priamu viditeľnosť v rádoch stoviek metrov a dajú sa predlžovať pripojením ďalších rádiových modulov na zbernicu. Pre dokonalé pokrytie priestoru je možné do systému inštalovať až 3 rádiové moduly. Pre individuálne riešenie ochrany každého objektu má k dispozícii širokú ponuku prvkov v zbernicovom aj v bezdrôtovom prevedení vrátane detektorov so vstavanou kamerou pre fotoverifikáciu.

 

zbernicový signalizátor

Výstupy a signalizácia

Systém ponúka 32 programovateľných výstupov. Ich stav je možné prenášať po zbernici alebo aj bezdrôtovo na moduly výstupov PG a ovládať nimi vybrané zariadenia. Funkcia týchto modulov sa nastavuje DIP prepínačmi. Zapnutie ochrany v sekcii alebo aktiváciu výstupu PG zobrazuje zbernicový signalizátor rozsvietením červenej LED kontrolky. Na signalizáciu poplachu, zapnutia ochrany, aktivácie PG výstupov slúžia zbernicové a bezdrôtové sirény v prevedení do exteriéru aj interiéru v niekoľkých atraktívnych dizajnoch. Vnútorná siréna, ktorá môže signalizovať príchodové a odchodové oneskorenie, má aj tlačidlo s programovateľnými funkciami.

 

 

vzdialenýy prístup

Hlásenia a vzdialený prístup

Ústredňa je vybavená GSM/GPRS/LAN komunikátorom, ktorý umožňuje hlasovú, SMS alebo GPRS/IP komunikáciu s užívateľmi a strediskami PCO. Doplniť je možné komunikátor na pevnú telefónnu linku. Komunikátory okrem funkcie prenosu informácií zo systému plnia funkciu modemu pre plnohodnotný vzdialený prístup, monitoring, programovanie a v neposlednom rade aj ovládanie výstupov (napr. spotrebičov v dome). Vzdialený prístup je možné realizovať z internetového portálu, smartfónu, SMS príkazmi a aj priamym pripojením z nastavovacieho softvéru F-link.

 

 

 

Detektory pohybu so zabudovanou kamerou spoľahlivo detegujú pohyb osôb v interiéri budov vrátane fotoverifikácie pri poplachu. Pri zaznamenaní pohybu v chránenom priestore zachytáva kamera detektora farebnú fotografiu v rozlíšení až 640 × 480 bodov. K foteniu dochádza pri detekcii pohybu, čo zabezpečí, že na fotografii je vždy zaznamenaná príčina poplachu. Kamera je vybavená viditeľným bleskom pre kvalitné fotografie aj v úplnej tme. Snímky sú ukladané v internej pamäti detektora a ďalej sú prenášané do ústredne, odkiaľ môžu byť posielané na externé úložisko, PCO a tiež užívateľovi. Detektor dokáže zachytiť fotku aj na vyžiadanie.

fotodetekcia s PIR

 

ďiaľkový ovládač

Obojsmerný diaľkový ovládač

Jedinečný obojsmerne komunikujúci diaľkový ovládač potvrdzuje s jednoduchou logikou semafora vykonanie požadovanej akcie. Po stlačení tlačidla indikuje optickým a akustickým signálom, či došlo k požadovanej odozve. Obojsmerný ovládač umožňuje diaľkovo ovládať sekcie zabezpečovacieho systému JABLOTRON 100, vyvolať tiesňový poplach a ovládať spotrebiče. Ovládač sa chová ako dva segmenty klávesnice série JABLOTRON 100. Tlačidla ovládača je možné uzamknúť voči nechcenému stlačeniu.

 

 

TECHNICKÉ PARAMETRE

 

 

  • 120 adries pre bezdrôtové a zbernicové prvky

  • 300 užívateľov

  • 15 sekcií

  • 32 programovateľných výstupov

  • 20 automatických akcií nastaviteľných podľa týždenného kalendára

  • Zabudovaný GSM/GPRS/LAN komunikátor, ktorý umožňuje hlasovú, SMS alebo GPRS/IP komunikáciu s koncovými užívateľmi alebo strediskami PCO

  • SMS hlásenia zo systému až 25 užívateľom

  • Komunikácia až s 5 strediskami PCO

  • Pamäť s kapacitou 4 GB na uchovávanie niekoľko miliónov udalostí, ponuku hlasových správ, ukladanie fotiek atď.

  • Zálohovací 12V akumulátor až do 18 Ah

  • Certifikácia pre stupeň 2 podľa STN EN 50131, Certifikácia NBÚ

 

výhody systému

7 DÔVODOV PRE VOĽBU JABLOTRON 100

 
Jednoduché ovládanie – JABLOTRON 100 je prvý alarm, ktorému vďaka revolučnému systému ovládania každý ihneď porozumie a nebude sa ho báť. Využívajte alarm vyvinutý pre ľudí!

Nadčasový dizajn – vzhľad jednotlivých prvkov alarmu JABLOTRON 100 bol vytvorený v spolupráci so špičkovými dizajnérmi. Objavte krásu alarmu JABLOTRON 100!

Dostupný odkiaľkoľvek – do inštalácie alarmu JABLOTRON 100 sa jednoducho dostanete plnohodnotným vzdialeným prístupom z počítača, tabletu alebo smartfónu. Komunikujte so systémom bez hraníc!

Slobodný výber – alarm JABLOTRON 100 ponúka absolútnu slobodu výberu a prispôsobí sa potrebám zabezpečenia domov, bytov, chát, kancelárskych aj výrobných priestorov. Naplánujte veľkosť systému podľa individuálnych želaní a potrieb!

Multifunkčné použitie – JABLOTRON 100 chráni nielen pred zlodejmi, ale tiež pred požiarom, záplavou alebo únikom plynu. Dokáže ovládať kúrenie alebo otvoriť garážové dvere. Využívajte možnosti špičkovej techniky naplno!

Šetrná inštalácia – kombinácia bezdrôtového a drôtového riešenia alarmu JABLOTRON 100 umožňuje šetrnú inštaláciu ako pre objekt, tak aj pre peňaženku. Profitujte z jedinečnej bezdrôtovej technológie Jablotron!

Skutočné bezpečie – kvalitný alarm vyžaduje nielen profesionálnu montáž, ale na zabezpečenie skutočnej ochrany aj neustály profesionálny dohľad. Ochrana majetku je tak zabezpečená bez ohľadu na to, či je užívateľ na dovolenke alebo má práve vypnutý telefón. Nezabudnite, že skutočné bezpečie poskytne až profesionálny zásah bezpečnostnou službou!